Informacja o wyborze wykonawcy
W ramach przeprowadzonego zapytania ofertowego nr 2 z dnia 27.04.2017r. na dostawę i montaż:
Automatycznej śrutowni- kod CPV: 42995000-7,zgodnie z zasadą konkurencyjności w celu wyłonienia wykonanie wymienionej inwestycji zrealizowanej w ramach projektu pt. ,,Wdrożenie nowej technologii produkcji kontenerów specjalistycznych” w ramach Poddziałania 3.2.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Zgodnie z kryteriami i metodologią wyboru w dniu 14.06.2017r. dokonano oceny otrzymanych ofert. Oferta złożona przez Shotblasting sp. z o.o. zgodnie z przyjętą w zapytaniu ofertowym metodologią została oceniona najwyżej - łącznie przyznana ilość punktów zgodnie z kryteriami oceny: 100,00 pkt. Oferent spełnił wszystkie warunki udziału w postępowaniu w zakresie dotyczące posiadanego doświadczenia i gotowości do realizacji przedsięwzięcia.
W związku z powyższym wyłoniony Wykonawca został zaproszony do podpisania umowy.
Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w postępowaniu.
Lębork dn. 27.04.2017
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „AMG” sp. z o.o.
ul. Słupska 18; 84-300 LĘBORK
ZAPYTANIE OFERTOWE nr 2
PPH ,,AMG” Sp. z o.o. w Lęborku zaprasza do złożenia oferty na dostawę i montaż:
Automatycznej śrutowni - kod CPV: 42995000-7
Zakup wyżej wymienionej maszyny zostanie zrealizowany w ramach projektu pt. ,,Wdrożenie nowej technologii produkcji kontenerów specjalistycznych” w ramach ,,Poddziałania 3.2.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”.
I. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
W pełni automatyczna śrutownia, spełniająca następujące kryteria:
1. Możliwość śrutowania kontenerów i innych pojemników i konstrukcji stalowych, wykonanych ze stali czarnej w przelotowym lub nieprzelotowym systemie automatycznego oczyszczania kontenerów.
2. Możliwość śrutowania kontenerów i innych pojemników oraz konstrukcji stalowych jednocześnie o maksymalnych wymiarach elementu śrutowanego: 7000x2550x3000mm i minimalnych wymiarach elementu śrutowanego: 600x600x500mm.
3. Możliwość śrutowania kontenerów i innych pojemników i konstrukcji stalowych wykonanych z blachy o grubości od min. 1,5 mm.
4. Maksymalny czas śrutowania elementu o maksymalnych wymiarach nie może przekroczyć 30 minut od momentu podczepienia elementu do momentu jego odczepienia.
5. Śrutowanie kontenerów i innych pojemników i konstrukcji stalowych do stopnia SA min.2,5 bez doczyszczania, z wyłączeniem zakrytych elementów i kanałów.
6. System detekcji, umożliwiający automatyczne uruchomienie procesu śrutowania w momencie pojawienia się elementu śrutowanego oraz zatrzymanie procesu śrutowania po jego zakończeniu.
7. System umożliwiający automatyczne uzupełnianie ścierniwa i odzysk ścierniwa z separatorem.
8. Przenośniki kubełkowe ścierniwa.
9. Platforma rewizyjna wraz z barierkami i drabinkami.
10. Przewody doprowadzające ścierniwo do każdej z turbin, dodatkowy zawór odcinający dopływ ścierniwa z głównego zasobnika.
11. Regulowane zawory dozujące ścierniwo do każdej z turbin.
12. Konstrukcja śrutowni musi zapobiegać wydostawaniu się nawet pojedynczych frakcji śrutu poza urządzenie.
13. Konstrukcja turbin umożliwia szybką wymianę wszystkich zużywających się elementów turbin, przede wszystkim łopatek. Oferent musi dołączyć do oferty instrukcję wymiany elementów turbin.
14. Podwieszany system transportu (nośność systemu = waga najcięższego kontenera + śrut znajdujący się w kontenerze po wyśrutowaniu, tj. ok. 5000-7000 kg lub wyższa, jeżeli tak wynika z obliczeń Oferenta) ma byćzsynchronizowany ze śrutownią, długość przenośnika na wejściu (i wyjściu w przypadku śrutowni przelotowej) ok. 7-12m/stronę.
15. Szafa sterownicza z wyposażeniem.
16. Programowalny system sterowania wyposażony w ekran dotykowy, dopuszczony do stosowania w przemyśle, możliwość zarówno programowania cykli śrutowania, jak również śrutowania ręcznego, możliwość programowania offline.
17. System wysypywania ścierniwa z kontenerów po śrutowaniu.
18. Ręczna kabina do doczyszczania, 1-stanowiskowa, zintegrowana z automatyczną śrutownią.
19. System umożliwiający oczyszczenie powietrza wydobywającego się ze śrutowni do poziomu max. < 1 mg/m3.
20. Maksymalny poziom hałasu emitowanego przez w pełni pracujące urządzenie nie może być wyższy niż 85dB(A).
21. Cena podana przez oferenta musi zawierać dostawę oraz montaż urządzenia po dostawie w terminie uzgodnionym z Zamawiającym przy współudziale maksymalnie 2 pracowników zamawiającego oraz jego urządzeń dźwigowych, służących do montażu.
22. Deklaracja zgodności CE, wykonanie zgodnie z dyrektywą 2006/42/CE.
23. Całość urządzenia wykonana zgodnie z wymogami ATEX.
24. Instrukcja obsługi, DTR, szkolenie z obsługi, zasad wymiany części zamiennych i serwisowania urządzenia w siedzibie Zamawiającego - wliczone w cenę - dla min. 3 operatorów Zamawiającego przez min. 5 dni roboczych z obsługi urządzenia w języku polskim; w terminie po podpisaniu protokołu odbioru a przed płatnością końcową.
25. Gwarancja min. 24 m-ce od daty podpisania protokołu odbioru.
26. Warunki płatności:
a. Po podpisaniu umowy: 10% wartości zamówienia nie wcześniej niż 30 dni od podpisania umowy.
b. Po odbiorze technicznym i uruchomieniu urządzenia w zakładzie producenta: 30% wartości zamówienia nie wcześniej niż 30 dni od odbioru technicznego i uruchomieniu urządzenia w zakładzie producenta, potwierdzonego protokołem.
c. Po dostawie do siedziby Zamawiającego: 30% wartości zamówienia, nie wcześniej niż 30 dni od dostawy potwierdzonej Protokołem Odbioru.
d. Po uruchomieniu urządzenia w siedzibie Zamawiającego i przeprowadzeniu szkolenia przez Wykonawcę: 30% wartości zamówienia nie wcześniej niż 30 dni od zakończenia szkolenia potwierdzonego Zaświadczeniem wydanym przez Wykonawcę.
27. Oferent zobowiązany jest do podania następujących informacji:
- wymiary otworu drzwiowego (wymagane min. szerokość 2900 x wysokość 3600mm)
- całkowite wymiary zewnętrzne urządzenia (wymagane 35000x8000x7500mm)
- wymiary komory wstępnej zintegrowanej z komorą do doczyszczania o wymiarach min. 10000 x 5000mm, aby swobodnie można było w niej doczyścić element o maksymalnych wymiarach określonych w pkt. 2
- system zamknięcia śrutowni automatycznej - drzwi
- zapotrzebowanie na:
a) sprężone powietrze - jak najmniejsze zużycie
b) energię elektryczną - jak najmniejsze zużycie
c) inne czynniki, jeżeli są konieczne do funkcjonowania urządzenia:
- zasilanie 400V / 230V
- ciśnienie dostarczonego powietrza: max. 6 bar
- ilość wirników - 16-20 szt.
- moc każdego wirnika - 7,5-11 kW
- ilość wyrzucanego śrutu / turbinę - min. 110 kg/min
- gatunek, granulacja, twardość zalecanego śrutu: S230-S390, śrut kulisty, 46-51 HRC
- prędkość przesuwu poziomego i pionowego systemu transportu - jak najszybsza w przedziale 1-10m/min.
- proszę opisać system oprogramowania: ilość programów w pamięci urządzenia, tryb automatyczny, manualny.
- proszę opisać system wyprowadzania i filtrowania zużytego powietrza
- proszę opisać terminy i warunki serwisu (maksymalny czas reakcji serwisowej 24h )
- proszę opisać terminy i warunki gwarancji (jednak nie krótsze niż 24 m-ce od podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego)
- proszę opisać sposób i warunki dostawy: DDU plac budowy AMG, Lębork Mosty ul. Wileńska;
- proszę dołączyć rysunek z uwzględnieniem zwymiarowanych fundamentów pod urządzeniem;
- dodatkowo Oferent jest proszony o podanie informacji na temat:
- efektywności systemu filtracji - zawartość pyłów emitowanych do środowiska w g/m3
- energooszczędność rozumiana jako zużycie powietrza w m3 /h przez urządzenie przy zakładanym ciśnieniu max. 6 Bar i ciągłej pracy urządzenia
II. Opis sposobu przygotowania oferty
2.1 Oferta musi zostać przedstawiona zgodnie z wymogami określonymi w pkt.1
2.2 Ofertę należy sporządzić na piśmie w języku polskim.
2.3 Cena oferowana netto i brutto przedstawiona przez Oferenta musi obejmować wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia. W ofercie należy wyodrębnić koszt szkolenia, który nie będzie podlegał dofinansowaniu ze strony Funduszy Europejskich i zostanie pokryty w całości przez Zamawiającego.
2.4 Oferta powinna zawierać cenę netto i brutto wyrażoną w PLN lub EUR. Kurs przeliczenia na PLN w przypadku waluty EUR następuje po średnim kursie z dnia poprzedzającego wybór ofert (wg. NBP). Nie dopuszcza się składania ofert w innych walutach, niż wymienione powyżej.
2.5 Oferta oraz składane łącznie z nią oświadczenie Oferenta wg Załącznika nr 1, potwierdzające:
a. posiadanie przez Oferenta wiedzy i doświadczenia w zakresie produkcji, dostawy, montażu i szkolenia wdrożeniowego z zakresu turbinowych urządzeń służących do śrutowania konstrukcji stalowych o gabarytach zbliżonych do przedmiotu zamówienia, udokumentowane min. 3 listami referencyjnymi z umów zrealizowanych nie później niż w ciągu ostatnich 5 lat;
b. oświadczenia opisujące sytuację ekonomiczną i finansową oferenta: oświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS oraz niezaleganiu z odprowadzaniem podatków,
Oświadczenie musi być podpisane przez osobę/by uprawnioną do reprezentowania Oferenta, a podpisy muszą umożliwiać identyfikację tożsamości osoby/osób składającej/cych tj. powinien być złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny podpis z podaniem imienia i nazwiska.
2.6 Koszty związane z przygotowaniem i dostarczeniem oferty ponosi Oferent.
III. Kryteria oceny oferty, informacja o wagach punktowych lub procentowych przypisanych do poszczególnych kryteriów oceny oferty oraz informacja na temat sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium.
Zamawiający dokona oceny ofert na podstawie następujących kryteriów;
Kryteria dostępu (bez spełnienia których oferta nie będzie rozpatrywana i zostanie formalnie odrzucona)
Przygotowanie oferty zgodnie z pkt. I i II niniejszego zapytania ofertowego.
Kryteria merytoryczne wyboru oferenta
Maksymalna liczba punktów za spełnienie kryteriów merytorycznych wynosi 100 pkt.
A) Cena oferty 70% - liczba punktów w kryterium cena zostanie przyznana zgodnie z poniższym wzorem:
Lc = CMIN/Cox100x70%
Gdzie: Lc – liczba punktów za kryterium cena; CMIN – najniższa cena oferty, która wpłynęła w odpowiedzi na zapytanie ofertowe; Co – cena netto oferty
B) Zużycie energii 15% - liczba punktów w kryterium zużycie energii zostanie przyznana zgodnie z poniższym wzorem:
Le = Emin/Eox100x15%
Gdzie: Le – liczba punktów za kryterium zużycie energii; Emin – najmniejsze zużycie energii z wszystkich złożonych ofert; Eo – zużycie energii oferty
C) Czas reakcji serwisowej 15% - liczba punktów w kryterium czas reakcji serwisowej zostanie przyznana zgodnie z poniższym wzorem:
LS = Smin/SOx100x15%
Gdzie: LS - liczba punktów za kryterium czas reakcji serwisowej; Smin - najniższy czas reakcji serwisowej ze wszystkich złożonych ofert ; SO - czas reakcji serwisowej oferty
Wyliczenie oceny ogólnej oferty: końcowa ocena oferty = Lc + Le + LS
Wyniki zostaną matematycznie zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
IV. Miejsce i termin składania ofert
1. Oferty można składać: pocztą, kurierem albo osobiście (w godzinach pracy Sekretariatu (Ipiętro): od poniedziałku do czwartku 7:00 – 15:30, w piątki 7:00-13:00) na adres:
PPH,,AMG” sp. z o.o.
ul. Słupska 18
84-300 Lębork
Za pośrednictwem poczty elektronicznej w formie zeskanowanego, podpisanego oryginału na adres office@amg.pl
2. Termin składania ofert: 30 dni od dnia następującego po ogłoszeniu i upływa dnia 29.05.2017r. do godziny 12.00Oferty, które wpłyną do zamawiającego po terminie wskazanym w zapytaniu ofertowym nie będą rozpatrywane.
3. Ocena ofert zostanie dokonana przez komisję powołaną przez Zarząd Przedsiębiorstwa.
4. Wybór najkorzystniejszej oferty dokonywany jest w oparciu o ustalone w zapytaniu ofertowym kryteria wskazane w pkt. 3 i jest dokumentowany protokołem wyboru. Wybrana zostanie oferta, która uzyska największą ilość punktów. Z wybranym Wykonawcą zostanie podpisana umowa bez zbędnej zwłoki.
V. Wybór oferty
1. Niniejsze zaproszenie do składania ofert nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do udzielenia zamówienia. Zamawiający dokona wyboru oferty najkorzystniejszej na warunkach określonych w zapytaniu ofertowym i upubliczni wybór Wykonawcy na swojej stronie internetowej, w siedzibie Zamawiającego oraz przekaże informacje e-mailem do wszystkich uczestników postępowania.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w przypadku, gdy:
- nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu, albo nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu
- cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty
- postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą mającą lub mogącą mieć istotny wpływ na wynik postępowania o udzielenie Zamówienia,
- wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć
VI. Wykluczenia
W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji, o ile niższy próg nie wynika z przepisów prawa lub nie został określony przez IZ w wytycznych programowych,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku do pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego.
VII. Informacje dodatkowe
a. W przypadku, gdy minimum dwóch Oferentów otrzyma jednakową ilość punktów, o ostatecznym wyborze decydować będą aspekty środowiskowe, oceniane tylko dla tych Oferentów, na podstawie informacji podanych w Ofercie, tj.:
- efektywność systemu filtracji - najmniejsza zawartość pyłów w wyrzucanym powietrzu określona przez Oferenta wg danych z P. I, pp. 27): Oferent, który wykaże najmniejszą zawartość może otrzymać 5 punktów dodatkowych
- energooszczędność : najmniejsze zużycie powietrza przez urządzenie przy zakładanym ciśnieniu max. 6 Bar określone przez Oferenta wg P. I, pp. 27): Oferent, który wykaże najmniejsze zużycie powietrza może otrzymać 5 punktów dodatkowych
Łącznie Oferenci z tytułu punktów dodatkowych mogą uzyskać maksymalnie 10 punktów. Zostaną one dodane do punktów otrzymanych z tytułu oceny merytorycznej Ofert.
b. W przypadku, gdy wpłynie więcej niż jedna ważna oferta od tego samego Oferenta, Zamawiający uznaje za wiążącą ostatnią złożona ofertę.
c. Planowany termin wykonania realizacji zamówienia w II-IV kwartał 2018 roku.
d. O terminie dostawy urządzenia Wykonawca zostanie poinformowany przesłanym przez Zamawiającego harmonogramem dostaw z 30-dniowym wyprzedzeniem.
e. Oferta musi być ważna min. 30 dni licząc od ostatniego dnia naboru ofert.
f. W przypadku odstąpienia przez wybranego Wykonawcę od podpisania umowy, Zamawiający ma prawo wybrać ofertę kolejną zgodnie ze sporządzonym protokołem wyboru.
g. Oferent może zwrócić się do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem dotyczącym treści zapytania ofertowego, jednak nie później niż 3 dni przed końcowym terminem złożenia ofert. Zamawiający udzieli odpowiedzi na zapytanie bez zbędnej zwłoki.
h. W prowadzonym postępowaniu wszelkie wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Oferent przekazuje pocztą elektroniczną.
i. Do składania wyjaśnień w sprawie prowadzonego postepowania upoważniony jest Z-ca Dyrektora ds. marketingu i Rozwoju, p. Tomasz Trypler, e-mail: trypler@amg.pl Wszelkie pytania do prowadzonego zamówienia wymagają formy pisemnej.
Lębork, 19.05.2017 r.
Sprostowanie do ogłoszonego zapytania ofertowego nr 2 z dn. 27.04.2017 r.
na dostawę i montaż automatycznej śrutowni
w ramach projektu pt. ,,Wdrożenie nowej technologii produkcji kontenerów specjalistycznych” w ramach ,,Poddziałania 3.2.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”.
W ogłoszonym zapytaniu ofertowym w treści punktu:
III. Kryteria oceny oferty, informacja o wagach punktowych lub procentowych przypisanych do poszczególnych kryteriów oceny oferty oraz informacja na temat sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium.
Obecny zapis:
Kryteria dostępu(bez spełnienia których oferta nie będzie rozpatrywana i zostanie formalnie odrzucona)
Przygotowanie oferty zgodnie z pkt. I i II niniejszego zapytania ofertowego.
Po sprostowaniu punkt ten otrzymuje brzmienie:
Kryteria dostępu(bez spełnienia których oferta nie będzie rozpatrywana i zostanie formalnie odrzucona), weryfikowane na podstawie załącznika nr 1 oraz listów referencyjnych:
a. posiadanie przez Oferenta wiedzy i doświadczenia w zakresie produkcji, dostawy, montażu i szkolenia wdrożeniowego z zakresu turbinowych urządzeń służących do śrutowania konstrukcji stalowych o gabarytach zbliżonych do przedmiotu zamówienia, udokumentowane min. 3 listami referencyjnymi z umów zrealizowanych nie później niż w ciągu ostatnich 5 lat;
b. oświadczenia opisujące sytuację ekonomiczną i finansową oferenta: oświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS oraz niezaleganiu z odprowadzaniem podatków.
W ogłoszonym zapytaniu ofertowym w treści:
Punkt I. Przedmiot zamówienia, pkt. 27 Oferent zobowiązany jest do podania następujących informacji:
- wymiary otworu drzwiowego (wymagane min. szerokość 2900 x wysokość 3600mm)
Otrzymuje nowe brzmienie:
- wymiary otworu drzwiowego (wymagane min. szerokość 2800 x wysokość 3600mm)
Pozostałe punkty zapytania ofertowego nr 2 z dn. 27.04.2017 r. pozostają bez zmian.
* Własność intelektualna firmy PPH AMG Sp. z o.o. Kopiowanie, drukowanie, powielanie bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione.